Најнови вести

Табела

Асобал
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 БарселонаБарселона 5 5 0 0 191:142 +49 10
Европска лига
2 Бидасоа ИрунБидасоа Ирун 4 3 0 1 127:110 +17 6
Европска лига
3 ГранољерсГранољерс 4 3 0 1 130:118 +12 6
Европска лига
4 Сиудад ЕнкантадаСиудад Енкантада 4 3 0 1 124:116 +8 6
5 Синфин СантандерСинфин Сантандер 4 2 1 1 115:110 +5 5
6 Хелветиа АнаитасумаХелветиа Анаитасума 4 2 1 1 112:109 +3 5
7 Адемар ЛеонАдемар Леон 4 2 0 2 140:134 +6 4
8 БенидормБенидорм 4 2 0 2 122:119 +3 4
9 ХуескаХуеска 4 2 0 2 123:121 +2 4
10 Recoletas Atletico ValladolidRecoletas Atletico Valladolid 4 2 0 2 121:125 -4 4
11 BM CisneBM Cisne 4 2 0 2 122:128 -6 4
12 Анхел ХименезАнхел Хименез 1 4 1 0 3 128:140 -12 2
13 Фригорификос МоразоФригорификос Моразо 1 4 1 0 3 117:131 -14 2
14 Натурхаус Ла РиохаНатурхаус Ла Риоха 1 4 1 0 3 115:133 -18 2
Испаѓање
15 ТорелавегаТорелавега 3 5 1 0 4 152:172 -20 2
Испаѓање
16 ГвадалахараГвадалахара 4 0 0 4 112:143 -31 0
Лига на шампиони
Европска лига
Испаѓање