Шест гола на Георгиевски, нова убедлива победа на ЦСМ Букурешт

Еден од фаворитите за титулата во романскиот ракометен шампионат, ЦСМ Букурешт, каде што настапува Гоце Георгиевски забележа нова убедлива победа, откако со 45-27 ја декласира екипата на Политехника Јаши.

Нашето репрезентативно крило постигна шест гола и по Нику Негру кој беше автор на осум погодоци, беше втор најефикасен ракометар во победничкиот тим. 

ЦСМ Букурешт е и натаму втор на првенствената табела со три бода помалку во однос на лидерот Стеауа.