Седмо вардарово финале во СЕХА, само во 2015 година не играа за круната

Gol.mk на SEHA Final 4

Вардар се пласира во седмото свое финале на СЕХА Лигата и по третпат ќе се сретне со ППД Загреб за титулата во регионалното натпреварување. Три големи дуели со ППД Загреб во нешто повеќе од две недели ја кројат судбината на „црвено-црните“.

Дали петта круна за македонскиот шампион или втора за хрватскиот великан?

Сите финалиња на Вардар во СЕХА лигата:
2011/12 – Вардар – Металург 21-18
2013/14 – Вардар – Мешков Брест 29-27
2014/15 – Веспрем – Мешков Брест 32-21
2015/16 – Веспрем – Вардар 28-26
2016/17 – Вардар – Веспрем 26-21
2017/18 – Вардар – ППД Загреб 26-24
2018/19 – Вардар - ППД Загреб 

Утре од 19:00 часот се игра завршниот натпревар меѓу двете најдобри екипи од регуларниот дел на СЕХА лигата.