ФОТО: Самсоненко, Михајло, Вујо... со поддршка за Вардар!

Македонскиот ракометен првак Вардар ќе игра со Киелце, а салата е веќе распродадена. „Црвено-црните“ во еден од најважните мечеви оваа сезона во групната фаза ќе имаат поддршка од трибините, но и од спортски работници.

Во ложата се сопственикот Сергеј Самсоненко, во друштво на екс-сопственикот и голем вардаров навивач Михајло Михајловски. Исто така, тука е и Веселин Вујовиќ, најомилениот тренер на вардаровата публика и на навивачите.

Дуелот ќе биде од голема важност околу втората позиција во групата А.

Лига на шампиони (М), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БарселонаБарселона 11 10 0 1 386:304 82 20
2 ПИК СегедПИК Сегед 11 8 2 1 323:277 46 18
3 ПСЖПСЖ 11 9 0 2 347:306 41 18
4 АлборгАлборг 11 5 1 5 328:337 -9 11
5 ФлензбургФлензбург 11 4 1 6 291:299 -8 9
6 Целје Пивоварна ЛашкоЦелје Пивоварна Лашко 11 3 0 8 280:335 -55 6
7 ЕлверумЕлверум 11 1 1 9 284:324 -40 3
8 ППД ЗагребППД Загреб 11 1 1 9 263:320 -57 3