Турнири

  • Екатерина Илина ја заврши кариерата на 27 години!

    Руската репрезентативка Екатерина Илина ја заврши кариерата на само 27 години! По квалификацискиот меч меѓу Русија и Австрија, на прес-конференцијата таа ја објави оваа вест, целата во плач.

  • Противникот на ЖРК Вардар на Ф4 го промовираше новиот тренер

    Шпанскиот тренер Мартин Амброш од следната сезона и официјално ќе седне на клупата на рускиот шампион Ростов Дон. Противникот на ЖРК Вардар на завршниот турнир во Лигата на шампионите, сега е предводен од Фредерик Бужан, но на лето тој се враќа во Франција во тимот на Нант, а на негово место доаѓа тренерот на актуелниот европски првак.