РК Вардар: Немаше инциденти до влегувањето на „Чкембари“!

Ракометниот клуб Вардар се огласи со соопштение по повод инцидентите на натпреварот против Еурофарм Пелистер кој се одигра во рамки на суперлигашкиот плеј-оф.

Организаторот на натпреварот прстот го впери кон гостинските навивачи, за кои се вели дека по чие влегување почнала пиротехниката, петардите и благодарение на нивното однесување - настанал хаосот.

Вардарци славеа во дербито со Еурофарм Пелистер, но со поразот од Алкалоид си го отежнаа патот кон посакуваната титула.

  • Комплетното соопштение на РК Вардар за инцидентот: