ВИДЕО: Ристовска автор на еден од најубавите голови во ЦСКА Москва

Македонската репрезентативка Сара Ристовска постигна еден од најубавите голови за ЦСКА Москва во досегашниот дел од сезоната.

Крилото досега играше одлично во Русија, ама шампионатот е во прекин поради коронавирусот кој беснее во Европа. Голот на Ристовска се најде на шестото место во клупскиот избор, од вкупно десет гола.

  • Голот на Ристовска во ТОП-10 на ЦСКА Москва:

Сара Ристовска наскоро ќе потпише нов договор со рускиот ракометен тим кој се најавува како голем проект. Во ЦСКА Москва нашата ракометарка пристигна од Крим, а претходно ги носеше дресовите на ЖРК Вардар и Металург.