ФОТО: Ракометниот свет завиен во црно, последен поздрав за Алфредо Кинтана

Кинтана Алфредо

Лошите вести кои никој не сакаше да ги слушне денес беа соопштени од страна на екипата на Порто.

Соиграчот на Никола Митревски меѓу стативите, Алфредо Кинтана, почина на 32-годишна возраст. Срцевиот удар беше кобен за голманот на португалскиот клуб, кој денес замина во вечноста.

Ракометниот свет тагува по еден од најдобрите чувари на мрежата на денешницата. Порто во негова чест направи прекрасен гест и ја повлече „единицата“.

Остатокот од ракометната јавноста испрати последно збогум до Кинтана: