Радовиш лесно го надигра младиот Борец, за петта победа во сезоната

Екипата на Борец од Велес со нов неуспех го затвори регуларниот дел од сезоната во Суперлигата, откако во последниот дуел пред своите гледачи забележа убедлив пораз, овој пат од тимот на Радовиш со 24-47 (11-23).

Младите ракометари на велешкиот тим, кои со цел да не згасне овој клуб ја играат тековната сезона, нема по добро да го паметат регуларниот дел, затоа што денес го запишаа 18 пораз од исто толку натпревари.

На полувреме се замина со 11-23 за радовишани, кои пак во вториот дел од минута во минута го зголемуваа водството, кое на крај достигна до +23 (24-47).

• Погледнете го целиот натпревар меѓу Борец и Радовиш:

За Радовиш ова беше само петта победа, па исто како и Борец сезоната ќе ја доигра во плеј-аутот, заедно уште со Струга, Вардар Јуниор, Припел и Охрид.