Пуштени во продажба билетите за ПСЖ, Битола очекува уште еден ракометен спектакл

По победата против Вардар 1961, ракометна Битола се подготвува за уште еден спектакл. Во Битола доаѓа шампионот на Франција, ПСЖ, предводен од Никола Карабатиќ и пораенешниот македонски селектор Раул Гонзалез.

Битолскиот клуб веќе ги пушти во продажба билетите за натпреварот со францускиот тим и за краток период се очекува да биде распродадена салата „Боро Чурлевски“. Поединечните билети се по цена од 450 денари (странични места на трибините) и 550 денари (централни места на трибините.

Од Еурофарм Пелистер истакнаа дека сопствениците на сезонските билети имаат обезбедено место на трибините.

Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и ПСЖ ќе се одигра на 14 февруари, со почеток од 18:45 часот