Публика за „чиста десетка“: Битолчани беа човек плус на дуелот со Спортинг (ВИДЕО)

Екипата на Еурофарм Пелистер запиша значајна победа на домашен терен во ЕХФ Европската лига против Спортинг.

Битолската публика уште еднаш покажа дека го сака ракометот и дека секогаш дава максимална поддршка за своите екипи. Еве дел од атмосферата во „Боро Чурлевски“ на дуелот со клубот од Лисабон.

Македонскиот тим се искачи на второто место на табелата и заостанува еден бод зад лидерот Ним.