ВИДЕО: Против Вардар не се игра пресинг! Борозан како воз низ одбраната на Кристијанштад

Вардар со тешка мака го скрши отпорот на првакот на Шведска, Кристијанштад и ги израдува Хрватите, бидејќи со оваа победа ППД Загреб ќе игра осминафинале на Лигата на шампионите, а момците на Ола Линдгрен се елиминирани. Кога се обидуваа да се вратат во мечот со пресинг во одбраната, ракометарите на Кристијанштад наидоа на одличниот Вуко Борозан, кој го постигна голот за 32-29 и дефинитивна победа.