ВИДЕО: Проектилот на Филип Кузмановски меѓу нај-головите на колото во ЛШ!

Македонскиот ракометар и член на Еурофарм Пелистер, Филип Кузмановски, се најде во изборот на пет најубави голови за дванаесеттото коло во Лигата на шампионите на ЕХФ. 

Иако неговиот тим забележа нов пораз во елитата, сепак Кузмановски со добриот перформанс индивидуален потег си заслужи место меѓу најдобрите од оваа рунда и го зазеде третото место во оваа конкуренција. 

Еурофарм Пелистер загуби од германскиот гигант Кил со 29-23 и сѐ уште нема ниту еден освоен бод, но ќе има шанса да го поправи впечатокот во последните два натпревари, каде нашиот шампион ќе ги одмери силите со екипите на Алборг и Колштад. 

Најдобрите пет голови од дванаесеттото коло во Лигата на шампионите можете да ги погледнете на ОВОЈ линк.