ВИДЕО: Проблеми за Металург – незгодна повреда на Дупјачанец против Струга! 

Екипата на Металург неочекувано многу тешко запиша нова победа во Суперлигата, откако на свој терен преку пресврт славеше над тимот на Струга со 32-25. 

Тимот од Автокоманда долго време не можеше да го скрши отпорот на стружани, а во моментите кога конечно го презеде водството следуваше неочекуван удар за Мисовски, откако искусниот Дупјачанец се здоби со незгодна повреда. Искусниот чувар на мрежата во обид да одбрани една топка ја истегна задната ложа и со болни гримаси и со помош на соиграчите го напушти паркетот. 

  • Повредата на Дупјачанец против Струга: 

Суперлига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 МеталургМеталург 15 13 2 0 515:374 141 41
2 Охрид 2013Охрид 2013 15 12 1 2 424:335 89 37
3 Бутел СкопјеБутел Скопје 16 12 1 3 429:377 52 37
4 Пролет 62Пролет 62 16 11 2 3 510:412 98 35
5 РадовишРадовиш 15 7 1 7 432:441 -9 22
6 Вардар ЈуниорВардар Јуниор 16 7 0 9 430:477 -47 21
7 Еурофарм Пелистер 2Еурофарм Пелистер 2 15 5 2 8 391:396 -5 17
8 Металург 2Металург 2 16 2 1 13 437:525 -88 7
9 СтругаСтруга 15 1 1 13 347:457 -110 4
10 РаботничкиРаботнички 15 1 1 13 416:537 -121 4