Прилеп промовира нов голман, Стефан Христоски се врати „дома“

Ракометниот клуб Прилеп го промовира своето трето засилување за следната сезона. 

Нов голман на прилепчани ќе биде Стефан Христоски кој се враќа „дома“. 21-годишникот минатата сезона беше голман на српски Партизан, а претходно имаше и кратка авантура во Охрид. 

Сега Христоски се враќа во својот матичен клуб каде што ќе конкурира за „единицата“ и стартерското место во тимот. 

Досега Прилеп се пофали со потписите на Александар Тренчевски и Божидар Илиески, а клубот најавува сериозни амбиции за следната сезона.