Поранешен ракометар на Бутел почина на 40 години

По кратко боледување почина поранешниот ракометар на Бутел Скопје, Алексеј Григорјев, пренесува рускиот медиум „Брз Центар“

40-годишниот Григорјев во последниот период се бореше со тешка болест, но за жал ја загуби најважната битка.

Русинот во македонскиот шампионат играше во сезоната 2018/19, и го носеше дресот на Бутел Скопје, тогашниот дебитант во македонската елита.

Во својата кариера насапуваше во Динамо Астрахан, во Нева Санкт Петербург, во Мешков Брест, Мотор Запорожје, Балатонфуреди, Мезоковешди, Потаиса Турда, Макаби Ашдод и Селка Ескишехир.