ВИДЕО: „Пантерската“ одбрана на Милосављев доби место меѓу најатрактивните на колото во ЛШ!

Европскиот шампион од пред две сезони, Вардар, и оваа сезона е еден од најголемите фаворити за пласманот во плеј-офот на Лигата на шампионите. 

„Црвено-црните“ со фантастична игра го срушија полски Киелце, а еден од најзаслужните за тоа беше новиот чувар на мрежата Дејан Милосављев, кој со своите 11 одбрани ги наутрализира полските ѕвезди, а една од нив се најде во изборот на ТОП 5 на колото. За српскиот чувар на мрежата беше резервирано петтото место, додека на третото место се најде поранешниот вардарец Арпад Штербик. 

Погледнете ги најатрактивните одбрани на колото во Лигата на шампионите:

 

Лига на шампиони (М), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БарселонаБарселона 11 10 0 1 386:304 82 20
2 ПИК СегедПИК Сегед 11 8 2 1 323:277 46 18
3 ПСЖПСЖ 11 9 0 2 347:306 41 18
4 АлборгАлборг 11 5 1 5 328:337 -9 11
5 ФлензбургФлензбург 11 4 1 6 291:299 -8 9
6 Целје Пивоварна ЛашкоЦелје Пивоварна Лашко 11 3 0 8 280:335 -55 6
7 ЕлверумЕлверум 11 1 1 9 284:324 -40 3
8 ППД ЗагребППД Загреб 11 1 1 9 263:320 -57 3