Ојлески: Судено ни е да разочаруваме во финишот, мораме подобро во иднина

Татран Прешов го доби неизвесниот дуел со Еурофарм Работник во Битола и стигна до деби победа во Лигата на шампионите оваа сезона.

Левото крило на домашниот тим, Гоце Ојлески, на прес-конференцијата рече:

„Противникот одигра добар натпревар. Голманот имаше свој ден и беше најзаслужен за конечниот резултат. Ние мора да направиме добра анализа и да се подобрите во иднина. Како и на претходните мечеви, започнуваме одлично, а потоа како да ни е судено да разочараме во финишот“.

Со една победа во пет натпревари, Еурофарм сега е на делба на последната позиција на табелата во групата Ц, заедно со Татран и Кокс.

За „фармацевтите“ следува гостување во Словачка и прилика за реванш за денешниот пораз во Битола.

 
Лига на шампиони (М), Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Бидасоа ИрунБидасоа Ирун 10 6 3 1 297:246 51 15
2 СпортингСпортинг 1 10 6 2 2 309:266 43 14
3 СавехофСавехоф 1 10 6 0 4 268:278 -10 12
4 Татран ПрешовТатран Прешов 1 10 3 1 6 260:279 -19 7
5 КоксКокс 1 10 3 0 7 239:290 -51 6
6 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 10 3 0 7 265:279 -14 6