ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Никогаш помлада Македонија ќе ја напаѓа Грција во Струмица!

Денес со почеток од 18:00 часот, Македонија ќе се сретне со Грција во Струмица во рамки од последното коло од квалификациите за Европско првенство.

Во пресрет на дуелот, Данило Брестовац и неговиот колега на спротивната страна ги потврдија составите со кои ќе се борат за бодови.

Нашата репрезентација ќе биде ослабена поради неиграњето на Стојанче Стоилов кој ќе го пропушти мечот поради повреда.

Победата е императив за македонските ракометари кои со истата ќе го потврдат првото место во групата и со тоа ќе си обезбедат полесна ждрепка во пресрет на ЕП.