Офанзивна експлозија на Манасков – со 16 гола до јубилеј од 400 погодоци за Веспрем!

Манасков

Дејан Манасков стигна до јубилејна бројка голови во денешната победа на Веспрем против Фернецварош (29-25).

Македонското лево крило успеа да запише 400 гола во дресот на унгарскиот гигант. 

Веспрем остана перфектен и деветти пат во новата сезона остана непоразен. Разликата на денешната средба ја направи во вториот дел, откако на полувреме се замина со нерешен резултат (15-15). 

Нашиот интернационалец одигра вистинска симултанка и постигна дури 16 погодоци во гостинската мрежа.