ВИДЕО: Одбранетиот зицер на Мицевска во Топ 5 на ЕХФ листата

Македонија не успеа да го одбрани домашниот терен и загуби во дуелот со Црна Гора во новоформираниот ЕХФ Евро Куп.

>>> Македонија со неколку падови ја загуби трката со Црна Гора

Нашата репрезентација падна во завршницата и дозволи висок пораз на оваа средба. Еден блесок на голманката Јована Мицевска се најде меѓу најдобрите одбрани во вчерашните натпревари. Мицевска успеа да ѝ одбрани зицер на Дијана Мугоша и да спречи одлепување на противникот на почетокот од вториот дел.

  • Најдобрите одбрани во првата рунда во избор на ЕХФ: 

Македонија и Црна Гора в недела ќе се соочат во Никшиќ.