ВИДЕО: Нови искри во Вардар – Стоилов „експлодира“ по одлуката на Алуш

тајмаут Вардар Стоилов

Екипата на Вардар одигра уште ден натпревар на нерви во Лигата на шампионите и во самиот финиш остана без победа на дуелот со Порто, откако во последните секунди прими гол за реми од 25-25.

Неизвесноста во самиот финиш го натера Алушовски да повика тајм-аут, во кој повторно имаше несогласувања во своите редовите. Вардаровиот стратег посочи со која акција да се нападне голот на Порто, на што наиде на несогласувања од страна на капитенот Стојанче Стоилов.

  • Тајм-аутот на Вардар против Порто: 

Македонскиот кружен напаѓач дуелот со Порто го заврши со два постигнати гола од четири обиди.