ВИДЕО: Никуч со „пантерски“ рефлекс впиша нова атракција во ЛШ

Ракометарите на Порто запишаа уште еден пораз во новата сезона во Лигата на шампионите. Пред португалскиот шампион нови бодови освои тимот на Динамо Букурешт, во натпревар во кој нашиот Никола Митревски одново имаше одличен настап.

Искусниот голман на Македонија запиша десет интервенции, од кои една беше спектакуларна. Митревски со атрактивна интервенција му одбрани зицер на левиот бек на противникот Али Зеин. Се разбира, оваа одбрана на нашиот голман влезе во бележникот на ЕХФ медиа тимот.

Порто, катастрофално ја започна сезоната во елитата и веќе има четири порази од исто толку натпревари.