ВИДЕО: Неколкуминутни овации за „магијата“ на Скубе и Дибиров против украинската одбрана

Како во најдобрите денови, победа со „магија“ и атракција - Вардар го прегази Мотор и ги заборави проблемите. Најдобри интерпретатори на генијалните идеи на европскиот првак беа Сташ Скубе и Тимур Дибиров. 

Во еден период од второто полувреме, додавањето на Словенецот и реализацијата на Русинот ги подигна гледачите од своите места и предизвика неколкуминутни овации.

Прекрасната асистенција на Скубе за голот на Дибиров против Мотор:

Вардар извојува победа од 38-28 и се квалификува за осминафиналето од Лигата на шампионите. 

Лига на шампиони (М), Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 КилКил 11 8 2 1 348:305 43 18
2 ВеспремВеспрем 11 8 0 3 364:312 52 16
3 МонпелјеМонпелје 1 11 6 1 4 302:298 4 13
4 КиелцеКиелце 1 11 5 2 4 326:308 18 12
5 ПортоПорто 11 4 2 5 310:326 -16 10
6 ВардарВардар 11 4 1 6 309:355 -46 9
7 Мешков БрестМешков Брест 1 11 3 0 8 310:336 -26 6
8 Мотор ЗапорожјеМотор Запорожје 1 11 1 2 8 330:359 -29 4