Распоред и резултати

Табели

СП (Ж), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ХоландијаХоландија 5 4 0 1 178:134 44 8
2 НорвешкаНорвешка 5 4 0 1 169:115 54 8
3 СрбијаСрбија 5 3 0 2 155:143 12 6
4 АнголаАнгола 5 2 0 3 150:151 -1 4
5 СловенијаСловенија 5 2 0 3 142:150 -8 4
6 КубаКуба 5 0 0 5 122:223 -101 0
СП (Ж), Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Република КорејаРепублика Кореја 5 3 2 0 149:124 25 8
2 ГерманијаГерманија 5 3 1 1 142:111 31 7
3 ДанскаДанска 5 3 1 1 132:100 32 7
4 ФранцијаФранција 5 2 1 2 137:100 37 5
5 БразилБразил 5 1 1 3 119:115 4 3
6 АвстралијаАвстралија 5 0 0 5 53:182 -129 0
СП (Ж), Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ШпанијаШпанија 5 5 0 0 159:103 56 10
2 Црна ГораЦрна Гора 5 4 0 1 137:123 14 8
3 РоманијаРоманија 1 5 3 0 2 121:129 -8 6
4 УнгаријаУнгарија 1 5 2 0 3 145:117 28 4
5 СенегалСенегал 5 1 0 4 119:137 -18 2
6 КазахстанКазахстан 5 0 0 5 92:164 -72 0
СП (Ж), Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 РусијаРусија 5 5 0 0 158:91 67 10
2 ШведскаШведска 5 4 0 1 144:114 30 8
3 ЈапонијаЈапонија 5 3 0 2 136:121 15 6
4 АргентинаАргентина 5 2 0 3 124:133 -9 4
5 Конго ДРКонго ДР 5 1 0 4 86:137 -51 2
6 КинаКина 5 0 0 5 100:152 -52 0
World Championship, Women Main Round I
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 НорвешкаНорвешка 5 4 0 1 146:128 18 8
2 ХоландијаХоландија 1 5 3 0 2 153:136 17 6
3 СрбијаСрбија 1 5 2 1 2 139:151 -12 5
4 ГерманијаГерманија 2 5 2 1 2 135:136 -1 5
5 ДанскаДанска 5 1 2 2 123:124 -1 4
6 Република КорејаРепублика Кореја 5 0 2 3 144:165 -21 2
World Championship, Women Main Round II
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 РусијаРусија 5 5 0 0 161:117 44 10
2 ШпанијаШпанија 5 3 1 1 145:137 8 7
3 Црна ГораЦрна Гора 1 5 3 0 2 137:137 0 6
4 ШведскаШведска 1 5 2 1 2 141:132 9 5
5 ЈапонијаЈапонија 5 1 0 4 143:150 -7 2
6 РоманијаРоманија 5 0 0 5 102:156 -54 0

Pages