Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ППД ЗагребППД Загреб 1 1 0 0 36:26 +10 3
Плејоф
2 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 1 1 0 0 25:23 +2 3
Квалификациски плејоф
3 ПартизанПартизан 1 0 0 1 23:25 -2 0
Квалификациски плејоф
4 Татран ПрешовТатран Прешов 1 0 0 1 26:36 -10 0
Плејоф
Квалификациски плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Нексе НашицеНексе Нашице 1 2 2 0 0 53:49 +4 6
Плејоф
2 Вардар 1961Вардар 1961 1 3 1 0 2 75:69 +6 3
Квалификациски плејоф
3 Мотор ЗапорожјеМотор Запорожје 0 0 0 0 0:0 0 0
Квалификациски плејоф
4 ВојводинаВојводина 1 0 0 1 16:26 -10 0
Плејоф
Квалификациски плејоф