Лига на шампиони (М), Група Б

Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 МагдебургМагдебург 1 14 12 0 2 439:384 +55 24
Плејоф
2 БарселонаБарселона 1 14 11 0 3 473:409 +64 22
Квалификациски плејоф
3 ВеспремВеспрем 14 10 0 4 489:436 +53 20
Квалификациски плејоф
4 МонпелјеМонпелје 14 7 0 7 411:396 +15 14
Квалификациски плејоф
5 ГОГ Гудме ХандболГОГ Гудме Хандбол 14 6 1 7 429:445 -16 13
Квалификациски плејоф
6 Висла ПлокВисла Плок 14 5 1 8 376:386 -10 11
7 ПортоПорто 14 4 0 10 409:480 -71 8
8 Целје Пивоварна ЛашкоЦелје Пивоварна Лашко 14 0 0 14 400:490 -90 0
Плејоф
Квалификациски плејоф