ЕП, Главна рунда, Група 2

Група 2
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Полуфинале
1 ДанскаДанска 5 4 0 1 158:132 +26 8
Полуфинале
2 ШведскаШведска 5 3 0 2 147:144 +3 6
Разигрување за пласман
3 СловенијаСловенија 1 5 3 0 2 145:147 -2 6
4 ПортугалијаПортугалија 1 5 2 1 2 163:172 -9 5
5 НорвешкаНорвешка 5 2 0 3 150:149 +1 4
6 ХоландијаХоландија 5 0 1 4 154:173 -19 1
Полуфинале
Разигрување за пласман