ЕП, Главна рунда, Група 1

Група 1
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Полуфинале
1 ФранцијаФранција 5 5 0 0 174:154 +20 10
Полуфинале
2 ГерманијаГерманија 5 2 1 2 137:137 0 5
Разигрување за пласман
3 УнгаријаУнгарија 5 2 0 3 151:151 0 4
4 АвстријаАвстрија 5 1 2 2 132:138 -6 4
5 ИсландИсланд 5 2 0 3 142:152 -10 4
6 ХрватскаХрватска 5 1 1 3 146:150 -4 3
Полуфинале
Разигрување за пласман