Распоред и резултати

Табели

ОИ (Ж), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БразилБразил 5 4 0 1 138:117 21 8
2 НорвешкаНорвешка 5 4 0 1 141:121 20 8
3 ШпанијаШпанија 2 5 3 0 2 125:116 9 6
4 АнголаАнгола 1 5 2 0 3 116:128 -12 4
5 РоманијаРоманија 1 5 2 0 3 108:119 -11 4
6 Црна ГораЦрна Гора 5 0 0 5 107:134 -27 0
ОИ (Ж), Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 РусијаРусија 5 5 0 0 165:147 18 10
2 ФранцијаФранција 5 4 0 1 118:93 25 8
3 ШведскаШведска 5 2 1 2 150:141 9 5
4 ХоландијаХоландија 5 1 2 2 135:135 0 4
5 Република КорејаРепублика Кореја 5 1 1 3 130:136 -6 3
6 АргентинаАргентина 5 0 0 5 101:147 -46 0

Pages