Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ВеспремВеспрем 7 6 1 0 232:211 +21 13
Плејоф
2 ПСЖПСЖ 7 6 0 1 249:217 +32 12
Квалификациски плејоф
3 МагдебургМагдебург 7 4 1 2 228:213 +15 9
Квалификациски плејоф
4 ГОГ Гудме ХандболГОГ Гудме Хандбол 7 3 1 3 228:226 +2 7
Квалификациски плејоф
5 Динамо БукурештДинамо Букурешт 7 3 1 3 218:219 -1 7
Квалификациски плејоф
6 Висла ПлокВисла Плок 7 2 1 4 197:208 -11 5
7 ППД ЗагребППД Загреб 7 1 1 5 194:216 -22 3
8 ПортоПорто 7 0 0 7 193:229 -36 0
Плејоф
Квалификациски плејоф
Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 АлборгАлборг 14 11 0 3 453:410 +43 22
Плејоф
2 КилКил 14 10 1 3 427:395 +32 21
Квалификациски плејоф
3 ПИК СегедПИК Сегед 14 8 3 3 412:392 +20 19
Квалификациски плејоф
4 МонпелјеМонпелје 14 7 3 4 424:409 +15 17
Квалификациски плејоф
5 Вардар 1961Вардар 1961 14 6 1 7 379:368 +11 13
Квалификациски плејоф
6 ЕлверумЕлверум 14 3 2 9 417:449 -32 8
7 ППД ЗагребППД Загреб 14 3 2 9 351:385 -34 8
8 Мешков БрестМешков Брест 14 1 2 11 342:397 -55 4
Плејоф
Квалификациски плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 БарселонаБарселона 7 6 1 0 254:208 +46 13
Плејоф
2 КиелцеКиелце 7 6 0 1 245:223 +22 12
Квалификациски плејоф
3 НантНант 7 5 0 2 246:220 +26 10
Квалификациски плејоф
4 АлборгАлборг 7 3 1 3 239:226 +13 7
Квалификациски плејоф
5 КилКил 7 2 2 3 239:237 +2 6
Квалификациски плејоф
6 ПИК СегедПИК Сегед 1 7 2 0 5 212:232 -20 4
7 Целје Пивоварна ЛашкоЦелје Пивоварна Лашко 1 7 1 0 6 210:245 -35 2
8 ЕлверумЕлверум 7 1 0 6 198:252 -54 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 КиелцеКиелце 14 10 0 4 449:415 +34 20
Плејоф
2 БарселонаБарселона 14 9 2 3 420:369 +51 20
Квалификациски плејоф
3 ПСЖПСЖ 14 8 2 4 452:396 +56 18
Квалификациски плејоф
4 ВеспремВеспрем 14 8 1 5 449:423 +26 17
Квалификациски плејоф
5 ПортоПорто 14 4 3 7 375:408 -33 11
Квалификациски плејоф
6 ФлензбургФлензбург 14 4 2 8 381:401 -20 10
7 Динамо БукурештДинамо Букурешт 14 4 0 10 415:470 -55 8
8 Мотор ЗапорожјеМотор Запорожје 14 4 0 10 312:371 -59 8
Плејоф
Квалификациски плејоф