Најнови вести

Група Е
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 ШведскаШведска 3 3 0 0 100:74 +26 6
2 ХоландијаХоландија 3 2 0 1 98:78 +20 4
3 ГрузијаГрузија 3 1 0 2 77:95 -18 2
4 Босна и ХерцеговинаБосна и Херцеговина 3 0 0 3 59:87 -28 0
Главна рунда
Полуфинале
Разигрување за пласман
Група Ф
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 ДанскаДанска 3 3 0 0 100:69 +31 6
2 ПортугалијаПортугалија 3 2 0 1 88:88 0 4
3 ЧешкаЧешка 3 1 0 2 70:73 -3 2
4 ГрцијаГрција 3 0 0 3 72:100 -28 0
Главна рунда
Полуфинале
Разигрување за пласман
Група 1
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 ФранцијаФранција 5 5 0 0 174:154 +20 10
2 ГерманијаГерманија 5 2 1 2 137:137 0 5
3 УнгаријаУнгарија 5 2 0 3 151:151 0 4
4 АвстријаАвстрија 5 1 2 2 132:138 -6 4
5 ИсландИсланд 5 2 0 3 142:152 -10 4
6 ХрватскаХрватска 5 1 1 3 146:150 -4 3
Главна рунда
Полуфинале
Разигрување за пласман
Група 2
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 ДанскаДанска 5 4 0 1 158:132 +26 8
2 ШведскаШведска 5 3 0 2 147:144 +3 6
3 СловенијаСловенија 1 5 3 0 2 145:147 -2 6
4 ПортугалијаПортугалија 1 5 2 1 2 163:172 -9 5
5 НорвешкаНорвешка 5 2 0 3 150:149 +1 4
6 ХоландијаХоландија 5 0 1 4 154:173 -19 1
Главна рунда
Полуфинале
Разигрување за пласман
Група А
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 ФранцијаФранција 1 3 2 1 0 98:85 +13 5
2 ГерманијаГерманија 1 3 2 0 1 91:72 +19 4
3 МакедонијаМакедонија 1 3 1 0 2 83:100 -17 2
4 ШвајцаријаШвајцарија 1 3 0 1 2 67:82 -15 1
Главна рунда
Полуфинале
Разигрување за пласман
Група Б
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 ХрватскаХрватска 3 2 1 0 98:82 +16 5
2 АвстријаАвстрија 3 1 2 0 92:85 +7 4
3 ШпанијаШпанија 3 1 1 1 98:96 +2 3
4 РоманијаРоманија 3 0 0 3 73:98 -25 0
Главна рунда
Полуфинале
Разигрување за пласман
Група Ц
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 УнгаријаУнгарија 3 3 0 0 87:76 +11 6
2 ИсландИсланд 3 1 1 1 83:90 -7 3
3 Црна ГораЦрна Гора 1 3 1 0 2 84:86 -2 2
4 СрбијаСрбија 1 3 0 1 2 83:85 -2 1
Главна рунда
Полуфинале
Разигрување за пласман
Група Д
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 СловенијаСловенија 3 3 0 0 92:81 +11 6
2 НорвешкаНорвешка 3 1 1 1 85:75 +10 3
3 ПолскаПолска 1 3 1 0 2 78:92 -14 2
4 Фарски ОстровиФарски Острови 1 3 0 1 2 83:90 -7 1
Главна рунда
Полуфинале
Разигрување за пласман