Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Висла ПлокВисла Плок 10 9 0 1 311:258 +53 18
Плејоф
2 Фуксе БерлинФуксе Берлин 10 8 0 2 314:269 +45 16
Плејоф
3 ТулузТулуз 10 6 1 3 292:265 +27 13
Плејоф
4 Бидасоа ИрунБидасоа Ирун 10 3 1 6 286:286 0 7
5 Татран ПрешовТатран Прешов 1 10 2 0 8 240:308 -68 4
6 ВинтертурВинтертур 1 10 1 0 9 271:328 -57 2
Плејоф
Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 МонпелјеМонпелје 4 4 0 0 145:116 +29 8
Плејоф
2 ГепингенГепинген 4 3 0 1 138:116 +22 6
Плејоф
3 Кадетен ШафхаузенКадетен Шафхаузен 4 3 0 1 124:111 +13 6
Плејоф
4 БенфикаБенфика 4 2 0 2 120:117 +3 4
5 Татран ПрешовТатран Прешов 4 0 0 4 110:141 -31 0
6 Veszprem-FelsoorsVeszprem-Felsoors 4 0 0 4 121:157 -36 0
Плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ГОГ Гудме ХандболГОГ Гудме Хандбол 10 7 1 2 340:297 +43 15
Плејоф
2 БенфикаБенфика 1 10 7 1 2 336:311 +25 15
Плејоф
3 НантНант 1 10 5 3 2 304:266 +38 13
Плејоф
4 ЛемгоЛемго 10 5 2 3 319:312 +7 12
5 КоксКокс 1 10 1 1 8 257:331 -74 3
6 Чеховски МедведиЧеховски Медведи 1 10 1 0 9 239:278 -39 2
Плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ФлензбургФлензбург 4 3 0 1 128:117 +11 6
Плејоф
2 Екс ПровансЕкс Прованс 1 4 3 0 1 123:118 +5 6
Плејоф
3 Валур РејкјавикВалур Рејкјавик 1 4 2 0 2 136:137 -1 4
Плејоф
4 ИстадсИстадс 1 4 2 0 2 122:123 -1 4
5 ФТЦ БудимпештаФТЦ Будимпешта 1 4 1 0 3 138:143 -5 2
6 БенидормБенидорм 4 1 0 3 119:128 -9 2
Плејоф
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Нексе НашицеНексе Нашице 1 4 4 0 0 134:107 +27 8
Плејоф
2 ГранољерсГранољерс 1 4 3 0 1 129:114 +15 6
Плејоф
3 СкјернСкјерн 4 3 0 1 124:114 +10 6
Плејоф
4 СпортингСпортинг 4 2 0 2 126:126 0 4
5 БалатонфуредиБалатонфуреди 1 4 0 0 4 108:133 -25 0
6 АлплаАлпла 1 4 0 0 4 109:136 -27 0
Плејоф
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 МагдебургМагдебург 10 9 1 0 317:267 +50 19
Плејоф
2 СавехофСавехоф 10 6 0 4 313:297 +16 12
Плејоф
3 Нексе НашицеНексе Нашице 10 5 0 5 295:300 -5 10
Плејоф
4 ГорењеГорење 1 10 4 1 5 284:306 -22 9
5 Натурхаус Ла РиохаНатурхаус Ла Риоха 1 10 3 1 6 307:317 -10 7
6 Екс ПровансЕкс Прованс 10 1 1 8 290:319 -29 3
Плејоф
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Фуксе БерлинФуксе Берлин 4 4 0 0 149:110 +39 8
Плејоф
2 СкандерборгСкандерборг 4 4 0 0 139:110 +29 8
Плејоф
3 Бидасоа ИрунБидасоа Ирун 4 2 0 2 117:120 -3 4
Плејоф
4 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 4 2 0 2 123:130 -7 4
5 Мотор ЗапорожјеМотор Запорожје 1 4 0 0 4 110:134 -24 0
6 Агуаш СанташАгуаш Санташ 1 4 0 0 4 98:132 -34 0
Плејоф
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 НимНим 10 5 2 3 290:274 +16 12
Плејоф
2 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 10 5 2 3 271:248 +23 12
Плејоф
3 Кадетен ШафхаузенКадетен Шафхаузен 10 4 3 3 282:277 +5 11
Плејоф
4 СпортингСпортинг 10 5 1 4 290:279 +11 11
5 АЕК АтинаАЕК Атина 10 4 0 6 274:283 -9 8
6 ТатабањаТатабања 10 3 0 7 254:300 -46 6
Плејоф