ВИДЕО: Манасков водич во славјето на Веспрем во Данска  

Македонскиот репрезенативец, Дејан Мансков, повторно ќе ја почувствува атмосферата од завршницата во ракометната Лига на шампиони.

Веспрем го елиминира Алборг во четвртфиналната фаза и обезбеди билет за завршниот турнир во Келн, а нашиот крилен ракометар го диригираше големото славје на тимот во соблекувалната во Данска.

  • Славјето на Веспрем по пласманот на Ф4 во Келн:

Покрај Веспрем, на „фајнал-фор“ турнирот се пласира уште Киелце, кој го елиминира Монпелје. Последните два патници ќе бидат познати вечерва.