МАКС Струмица плати котизација, почнува плеј-офот со Вардар како апсолутен фаворит

Денес почува плеј-офот во ракометната Супер лига со сите три предвидени натпревари, откако од МАКС Струмица ја плати котизација за втората фаза од првенството. Струмичани не го пречекорија рокот за плаќање, туку го чекаа последниот ден за да ја исполнат финансиската обврската.

Титулата ја брани Вардар и ќе биде неверојатно некој друг да ја освои и оваа сезона. Специфично е што повторно во последното коло Вардар му гостува на Металург, а повторно меѓу шесте најдобри го нема битолски Пелистер.

Плеј-оф: 1 - коло

Охрид – Вардар 

Макс Струмица – Работнички 

Прилеп – Металург