Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на Шампиони
1 АлкалоидАлкалоид 3 3 0 0 110:72 +38 9
Лига на Шампиони
2 Тиквеш 2014Тиквеш 2014 3 3 0 0 94:77 +17 9
3 ГРК ОхридГРК Охрид 3 2 0 1 82:65 +17 6
4 АеродромАеродром 3 2 0 1 99:104 -5 6
5 Еурофарм Пелистер 2Еурофарм Пелистер 2 3 1 0 2 92:92 0 3
6 СтругаСтруга 3 1 0 2 69:78 -9 3
7 КумановоКуманово 3 0 0 3 78:99 -21 0
8 Скопје 2020Скопје 2020 3 0 0 3 76:113 -37 0
Лига на Шампиони
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Вардар 1961Вардар 1961 3 3 0 0 85:66 +19 9
2 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 3 2 0 1 103:73 +30 6
3 Пролет 62Пролет 62 3 2 0 1 85:77 +8 6
4 ПрилепПрилеп 3 2 0 1 83:79 +4 6
5 Голден АртГолден Арт 3 2 0 1 73:87 -14 6
6 Бутел СкопјеБутел Скопје 3 1 0 2 81:80 +1 3
7 Вардар НеготиноВардар Неготино 3 0 0 3 67:91 -24 0
7 Мулти ЕсенсМулти Есенс 3 0 0 3 75:99 -24 0