Прва лига

Primary tabs

Најнови вести

  • Стојановски, Милошески и Стојаноски се појавија на прозивката на Голден Арт

    Прволигашот Голден Арт ги стартуваше подготвоките за пролетниот дел од сезоната, во која настапува со амбиции за враќање во најквалитетното ракоемтно натпреварување во државата. Следува период на интензивни тренинзи, за максимална психо-физичка подготвеност на играчите. На првата прозивка на тренерот Никола Матлиески и помошникот Филип Глигиров на ракометарите им беше посочено да продолжат со истото темпо и професионалниот пристап кој го покажаа и во првиот дел од првенството, за што подобар учинок кон патот до зацртаната цел.

  • Голден Арт претстави уште две засилувања за пролетниот дел во Првата лига

    Ракометниот клуб Голден Арт ги стартуваше подготовките за новата сезона во Првата ракометна лига на Македонија, а на првиот собир присуствуваа уште две нови имиња. По искусниот Зоран Стојановски, редовите на ланскиот суперлигаш ги засилија уште младите Христијан Милошевски и Кристијан Стојаноски. 

  • Голден Арт ги стартува подготовките со суперлигашки амбиции

    Стартуваше тренажниот процес на екипата на РК Голден Арт. Следува период на интензивни тренинзи, за максимална психофизичка подготвеност на играчите. На првата прозивка на тренерот Никола Матлиески и помошникот Филип Глигиров на ракометарите им беше посочено да продолжат со истото темпо и професионалниот пристап кој го покажаа и во првиот дел од првенството, за што подобар учинок кон патот до најсилната лига.