ВИДЕО: „Магијата“ на Маџовски трет НАЈ-ГОЛ на колото во ЛШ!

Малата утеха за ракометарите на Еурофарм Работник по поразот од Татран Прешов е изборот на голот на Бојан Маџовски меѓу петте најубави во петтото коло на Лигата на шампионите. Левото крило на националната репрезентација со прекрасна реализација на контра нападот со ефе погоди за 23-23 во 58. минута. 

Голот на Бојан Маџовски против Татран Прешов:

Пред Маџовски на листата се Палмарсон (Барселона) на второто и Порт (Монпелје) на првото место.  

ТОП 5 голови од петтото коло на Лигата на шампионите: 

Лига на шампиони (М), Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Бидасоа ИрунБидасоа Ирун 10 6 3 1 297:246 51 15
2 СпортингСпортинг 1 10 6 2 2 309:266 43 14
3 СавехофСавехоф 1 10 6 0 4 268:278 -10 12
4 Татран ПрешовТатран Прешов 1 10 3 1 6 260:279 -19 7
5 КоксКокс 1 10 3 0 7 239:290 -51 6
6 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 10 3 0 7 265:279 -14 6