ВИДЕО: Лудница на сред претстава - актерите „збеснаа“ по триумфот на Вардар во ЛШ

Радоста кај македонската нација по победата на Вардар во Лигата на шампионите немаше граница.

Се славеше во домовите, а во центарот на Скопје се собраа илјадници навивачи заедно да се радуваат на големиот успех.

Најлудата прослава доаѓа од „Театар Комедија“. Во ист термин со финалниот меч на вардарци, беше закажана популарната претстава „Вардарски пастуви“.

Актерите предизвикаа лудница кога дознаа за конечниот резултат од Келн.

Не пропуштајте ја реакцијата: