ВИДЕО: Костески игра во животна форма, головите за кои пак доби МВП признание!

Поранешниот македонски репрезентативец Никола Костески одигра нов фантастичен натпревар за Линц во австрискиот шампионат. 

Линц на домашен терен освои важен бод против Вест Виен (29-29), а нашето крило повторно блескаше на паркетот и благодарение на седумте гола повторно доби индивидуално признание и беше избран за МВП на натпреварот. Костески беше речиси непогрешлив од своја позиција, а двапати на мајсторски начин, од многу тешка позиција го надмудри противничкиот голман.

  • Погодоците на Костески против Вест Виен:

Инаку, за македонското крило ова беше второ МВП признание во низа, откако за најдобар беше избран и на претходниот натпревар со Фајверс.