„Комити“ возвратија: Живо ви е кралството, колку и другарството!

Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 доби „шлаканица“ од српски Партизан и доживеа тешок пораз во СЕХА лигата (28-22). Средбата во Белград не донесе многу возбудувања на паркетот, но затоа на трибините беше доста интересно.

Домашните фанови со неколку пароли испратија провокации до македонскиот народ, а на тоа возвратија „Комити“ кои допатуваа во Белград да го бодрат својот тим.

<<< ПОВРЗАНО - „Гробари“ со провокација: Грчко знаме ги дочека вардарци во Белград (ФОТО)

<<< ПОВРЗАНО - Србите пак ги провоцираа „Комити“: „Група со српско име, слави бугарски војник“ (ФОТО)

За „Гробари“ ова не е првпат да провоцираат на ракометен натпревар против македонски тим, откако на средбата со Еурофарм Пелистер пред една година скандираа „Јужна Србија, никогаш Македонија“.