ВИДЕО: Кизиќ пак блесна – еве како го понесе Вардар кон победа со Мотор

Младиот голман Марко Кизиќ беше една од клучните фигури во победата на Вардар над Мотор Запорожје, затоа што со три одбрани додека се „кршеше“ реузлтатот, го вивна тимот кон триумф.

Гедбане и Кугис во првиот дел фатија само една топка, па така, Кокшаров реши да му ја даде довербата на младинскиот репрезентативец. И не погреши, затоа што Кизиќ врза три одбрани и му донесе лесни голови на Вардар во мрежата на Мотор.

  • Одбраните на Кизиќ против Мотор:

До крајот на мечот, Кизиќ забележа вкупно пет одбрани.