„Кам-бекот има име – а тоа е Никола Митревски“

Екипата на Порто се радуваше на гостувањето кај Целје во рамките на Лигата на шампионите, откако режира голем пресврт и слави со 28-29. Словенците не искористија предност од девет гола која ја имаа на стартот на второто полувреме, за на крајот да си дозволат пораз. 

Европската ракометна федерација (ЕХФ) со интересна порака го поздрави пресвртот на Порто. Тие објавија две интервенции на Никола Митревски и напишаа: „Кам-бекот има име, а тоа е Никола Митревски“.

Иако македонскиот репрезентативен голман имаше само четири одбрани против Целје, тие беа во клучни моменти. Митревски бранеше во периодот кога се „кршеше“ резултатот и успеа да остави свој печат во победата.