ВИДЕО: Какви генијалци – Дибиров и Шишкарев со атракции го замолкнаа Волф!

Тимур Дибиров и Данил Шишкарев, двете крила на Вардар, имаат одличен натпревар со Киелце кој го отворија со атрактивни погодоци.

Прв погоди Дибиров, со еден атрактивен лоб, а потоа на сцена стапи Шишкарев кој на спротивната страна тргна во контра и одлично го измами искусниот чувар на мрежата Андре Волф.

  • Головите на Дибиров и Шишкарев:

Дуелот меѓу Вардар и Киелце е дерби на колото во Лигата на шампионите, па очекувано е да изобилува со атрактивни потези и одбрани.

Лига на шампиони (М), Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 КилКил 11 8 2 1 348:305 43 18
2 ВеспремВеспрем 11 8 0 3 364:312 52 16
3 МонпелјеМонпелје 1 11 6 1 4 302:298 4 13
4 КиелцеКиелце 1 11 5 2 4 326:308 18 12
5 ПортоПорто 11 4 2 5 310:326 -16 10
6 ВардарВардар 11 4 1 6 309:355 -46 9
7 Мешков БрестМешков Брест 1 11 3 0 8 310:336 -26 6
8 Мотор ЗапорожјеМотор Запорожје 1 11 1 2 8 330:359 -29 4