ВИДЕО: Јагањац стрелец на голот на колото во СЕХА-лигата

Ракометарот на Металург, Халил Јагањац победи во анкетата за најдобар гол во СЕХА-лигата, во рамки на 13. коло од регионалното натпреварување.

Во дуелот против Војводина и победата на тимот од Автокоманда, одличниот шутер со силен удар го совлада противничкиот голман, а љубителите на ракометот неговиот погодок го избраа за најдобар.

Погледнете го голот на Јагањац: