Иранецот кој го носеше дресот на Металург потпиша во Романија

Во претходните неколку години, во ростерот на Металург продефилираа многу ракометари, но малкумина оставија сериозна трага како во најдобрите денови Атман, Вугринец, Ракчевиќ...

Иранецот Амин Јусуфинеџад, кој во Скопје остана само неколку месеци и играше многу малку, денес беше претставен во својот нов клуб. 

Иранскиот репрезентативец потпиша едногодишен договор со романската екипа Дунареа Калараши. 24-годишниот леви бек настапуваше за тунискиот гигант Есперанца, швајцарскиот Кринс Луцерн, италијанската Сиена...