ВИДЕО: Инфаркт финиш во Охрид - Пролет промаши зицер, па Ѓорѓиоски погоди за реми!

Ракометарите на Охрид можат да бидат среќни што на крајот од мечот со Пролет излегоа непоразени. Иако водеа со 8-2 во првиот дел, сепак упорните гости стигнаа да намалат до крајот на полувремето на 10-8.

Во вториот дел комплетно се вратија во натпреварот, дури и поведоа, а со 19-20 се влезе во последната минута. Кобетиќ промаши пенал, но и Пролет не реализира, односно Трајкоски го одбрани ударот на Василевски, а ниту Трајковски не погоди.

И Охрид тргна во последен напад за реми. Трајковски набрзина додаде до Ѓорѓиоски, кој го совлада Кимевски со звукот на сирената.

Погледнете ги последните моменти од драмата во Охрид:

Суперлига, ПЛЕЈ ОФ МАЖИ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Пролет 62Пролет 62 1 1 0 0 26:23 3 3
2 МеталургМеталург 1 1 0 0 28:26 2 3
3 ВардарВардар 0 0 0 0 0:0 0 0
3 Еурофарм РаботникЕурофарм Работник 0 0 0 0 0:0 0 0
5 ПелистерПелистер 1 0 0 1 26:28 -2 0
6 Бутел СкопјеБутел Скопје 1 0 0 1 23:26 -3 0