ВИДЕО: Има ли нешто поубаво од фестивал од мајстории „а ла Дибиров“?

Дибиров

Рускиот репрезентативец Тимур Дибиров останува верен на Вардар, со надеж дека во блиска иднина тимот одново ќе биде силен како во шампионските денови од пред некоја сезона.

>>> Дибиров одбива да се предаде: Верувам дека Вардар одново ќе биде квалитетен

Левото крило важи за еден од подобрите поединци во редовите на „црвено-црните“, кој игра во Македонија од 2013 година. Ветеранот заедно со македонскиот гигант се израдува на многу титули, меѓу кои и две во Лигата на шампионите.

Во овој период кога нема ракомет, ве потстуваме за што се е способен Русинот, особено од невозможни ситуации и агли од десната крилна позиција.

36-годишникот е една од ретките ѕвезди кои до крај планираат да останат во проектот наречен Вардар.