Турнири

  • Ракомет-Лука-Степанчиќ Ракомет

    Голем пех за „коцкестите“: Степанчиќ го пропушта ЕУРО 2016?

    Хрватскиот ракометар Лука Степанчиќ поради повреда може да го пропушти ЕП во ракомет кое се игра во јануари. Степанчиќ при еден дуел на синоќешниот меч како покосен падна на паркетот и со болна гримаса беше изнесен од теренот, а лекарите велат дека му настрадале предните вкрстени лигаменти.