Хрватите ограбени со Данска: „Зарем ова не се чекори!?“ (ВИДЕО)

Хрватската ракометна репрезентација одигра реми против Данска (32-32) во клучниот меч за четвртфинале на СП 2023, а од таборот на „коцкестите“ имаа многу протести за арбитражата.

Посебно за една ситуација која е оценета како грабеж кој го свртел мечот во корист на Данците. Се играше 47. минута кога Симон Питлик направи очигледни чекори и погоди за 26-25, а поради протести следеа две минути за Хрватска.

Погледнете ја неверојатната судиска грешка на ракометниот Мундијал...